Customizer → Header → General Settings → Additional Menu.

Przydomowe oczyszczalnie i szamba

Przydomowa oczyszczalnia ścieków i szambo. Dobór, sprzedaż, dostawa.

Oferujemy Państwu szeroki wybór urządzeń do gospodarki ściekowej typu przydomowa oczyszczalnia ścieków, szambo (zbiornik bezopływowy), a także systemy odprowadzania ścieków oczyszczonych do gruntu, przepompownie ścieków oraz separatory tłuszczu i substancji ropopochodnych.

Wszystkie oferowane przez nas wyroby charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz posiadają certyfikaty, atesty oraz wymagane przepisami dokumenty potwierdzające dopuszczenie do stosowania w budownictwie. Produkty w naszej ofercie pochodzą wyłącznie od renomowanych i doświadczonych producentów.

przydomowe oczyszczalnie ścieków w Olsztynie

Jaka przydomowa oczyszczalnia ścieków? A może szambo? Znamy odpowiedź.

Wśród ogromnej ilości rozwiązań do gospodarki ściekowej dostępnych na rynku nie łatwo dokonać trafnego wyboru pod względem optymalizacji wielu czynników, z którymi związane są tego typu urządzenia.

Do najważniejszych czynników wpływających na wybór odpowiedniego systemu gospodarki ściekowej należą:

 • koszty zakupu
 • koszty na etapie eksploatacji urządzeń
 • skuteczność oczyszczania ścieków
 • konieczność prowadzenia określonych czynności przez użytkownika,
 • komfort eksploatacyjny (np. minimalizacja zapachów złowonnych),
 • powierzchnia zabudowy,
 • sposób eksploatacji (budynek całoroczny, sezonowy, częste wizyty gości lub wyjazdy),
 • inna infrastruktura techniczna budynku (sposób ogrzewania, obecność filtrów do uzdatniania wody, głębokość wyprowadzenia przyłącza kanalizacyjnego).

przydomowe oczyszczalnie ścieków - projekt

 

Dlatego oferujemy fachowe doradztwo przed zakupem urządzeń polegające na ocenie warunków gruntowo-wodnych na danej lokalizacji (np. na podstawie posiadanych badań geotechnicznych gruntu), analizie potrzeb użytkownika oraz doborze odpowiedniej wielkości urządzenia, jak również w przypadku przydomowych oczyszczalni rodzaju i wielkości systemu odprowadzającego oczyszczone ścieki do środowiska. Nasze wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie pozwoli podjąć przez przyszłego użytkownika trafną decyzję, która zaowocuje wieloletnią i bezproblemową eksploatacją posiadanego urządzenia do gospodarki ściekowej.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – u nas szeroki wybór.

Oferujemy szeroki wybór rozwiązań z przydomowych oczyszczalni ścieków zarówno pod względem wielkości jak i technologii oczyszczania.

Biologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest urządzeniem wykorzystującym biotechnologiczną wiedzę do utylizacji nieczystości płynnych. Zastosowanie różnych sposobów natleniania oraz mieszania ścieków, cykliczne przetrzymywanie ścieków w strefach tlenowych, niedotlenionych oraz beztlenowych, wykorzystanie nośników biomasy (fluidalnych lub zanurzonych) sprawia, że oczyszczalnie biologiczne uzyskują zdecydowanie większą skuteczność oczyszczania ścieków niż oczyszczalnie drenażowe.

Posiadamy również w ofercie oczyszczalnię bezprądową (oczyszczalnia pasywna) Biorock Moboblock, która jest urządzeniem bezobsługowym o bardzo wysokiej skuteczności oczyszczania.

Oferujemy również oczyszczalnie w technologii SBR (sekwencyjny reaktor porcjowy). Biologiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków pracująca w technologi SBR jest jedną z najlepiej przystosowanych oczyszczalni do nierównomierności dopływu ścieków (szczyty poranne i wieczorne), jakimi charakteryzuje się budownictwo jednorodzinne. Ten typ oczyszczalni wyposażony jest w inteligentny sterownik z wyświetlaczem nadzorujący pracę oczyszczalni, co pozwala zminimalizować czynności niezbędne do wykonania przez użytkownika podczas jej eksploatacji. Posiadamy w ofercie przydomową oczyszczalnię biologiczną w technologii SBR wyposażoną dodatkowo w zanurzony nośnik biomasy (złoże biologiczne), który dodatkowo poprawia stabilność pracy oczyszczalni i zwiększa jej odporność na nierównomierności w dopływie ścieków (goście, urlopy) oraz ich składzie (chemia domowa). Przykładem takiej oczyszczalni biologicznej jest oczyszczalnia ZBS-C o szerokim zakresie wyboru ze względu na ilość użytkowników.

Przydomowa oczyszczalnia biologiczna ZBS-C

Więcej biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

Zapraszamy do zapoznania się z całym zakresem oferowanych przez nas biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia drenażowa

Przydomowa oczyszczalnia drenażowa, czyli samodzielny osadnik gnilny wraz z rurowym drenażem rozsączającym. Jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie jednak o relatywnie niskiej skuteczności oczyszczania spośród wszystkich typów przydomowych oczyszczalni ścieków. W naszej ofercie znajdują się osadniki gnilne jednokomorowe oraz wielokomorowe wyposażone w filtry doczyszczające na odpływie. Istnieje możliwość zakupu samego osadnika lub wraz z kompletnym systemem rurowego drenażu rozsączającego, w skład którego wchodzi studzienka rozdzielcza (dostępna opcja studzienki rozdzielczej z dodatkową komorą poboru próbek oraz dodatkowym filtrem zabezpieczającym drenaż), odpowiednia ilość rur drenażowych i rozdzielczych, komplet kształtek, kominki wentylacyjne, geowłóknina.

Przykładem powyższej oczyszczalni jest kompletna przydomowa oczyszczania drenażowa firmy Wobet-Hydret

https://inzynieriawody.pl/produkt/oczyszczalnia-drenazowa/

Więcej osadników gnilnych i oczyszczalni drenażowych.

Zapraszamy do zapoznania się z całym zakresem oferowanych przez nas osadników gnilnych i oczyszczalni drenażowych.

Biologiczno-chemiczna przydomowa oczyszczalnia ścieków z koagulantem (PIX) przeznaczona dla aglomeracji

Biologiczno-chemiczna oczyszczalnia ścieków jest najnowocześniejszym typem oczyszczalni biologicznych, których działanie jest wspomagane koagulantem (PIX) dozowanym bezpośrednio do komory biologicznej oczyszczalni. Koagulant PIX jest mineralnym związkiem żelaza zwiększającym redukcję zanieczyszczeń do jeszcze większych wartości niż oczyszczalnie biologiczne. Ponadto koagulant PIX poprawia sedymentację osadów w oczyszczalni oraz wiąże siarkowodór będący głównym źródłem nieprzyjemnych zapachów z oczyszczalni. Bardzo wysoka redukcja zanieczyszczeń przez oczyszczalnię biologiczno-chemiczną z koagulantem PIX powoduje, że jest to oczyszczalnia możliwa do zabudowy na terenach aglomeracji w myśl obowiązujących przepisów.

Przykładem oczyszczalni biologiczno-chemicznej z koagulantem PIX dla terenów aglomeracji jest oczyszczalnia firmy Wobet-Hydret

Przydomowa oczyszczalnia biologiczno-chemiczna

Zbiornik bezodpływowy na nieczystości płynne – szambo

Posiadamy w ofercie bezodpływowe zbiorniki na nieczystości płynne (szambo) wykonane z tworzywa sztucznego w szerokim wyborze pojemności już od 2000 litrów.

Ponadto oferujemy zbiorniki bezodpływowe o podwójnej konstrukcji ściany zbiornika (szambo dwupłaszczowe), które gwarantują szczelność (nie nabierają wód deszczowych) oraz charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością, co umożliwia ich montaż w trudniejszych warunkach gruntowo-wodnych niż zbiorniki jednopłaszczowe.

Przykładem szamba dwupłaszczowego są zbiorniki firmy Wobet-Hydret

Szambo dwupłaszczowe 4000 – 20 000 l

Więcej zbiorników bezodpływowych

Zapraszamy do zapoznania się z całym zakresem oferowanych zbiorników bezodpływowych (szamb).

Odwiedź nas w salonie sprzedaży.

Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży, który znajduje się pod adresem: ul. Przemysłowa 5, 10-418 Olsztyn, gdzie będziemy mogli przedstawić szczegółową ofertę na przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz szamba.

Informujemy ponadto, że w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym posiadamy w atrakcyjnych cenach asortyment związany z urządzeniami do indywidualnej gospodarki ściekowej:

 • biopreparaty
 • dmuchawy membranowe i części zamienne do nich
 • dyfuzory drobnopęcherzykowe
 • rozdzielacze powietrza

Przydomowa oczyszczalnia ścieków, szambo – koszty transportu.

Na ternie miasta Olsztyn oraz w odległości do ok 100 km od Olsztyna transport zakupionych urządzeń jest gratis. 

Dla odległości 100-300 km od Olsztyna koszt transportu wynosi 300 zł brutto.

Dla odległości ponad 300 km od Olsztyna koszt transportu ustalany jest indywidualnie.

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poradnikami związanymi z indywidualnymi systemami gospodarki ściekowej: