Customizer → Header → General Settings → Additional Menu.

Montaż filtrów do wody

Uzdatnianie wody – filtry do wody – Olsztyn i okolice.

Oferujemy profesjonalne filtry do wody wraz z usługą doboru oraz montażu. Nasza oferta obejmuje uzdatnianie wody zarówno w budynkach mieszkalnych jak i usługowych zasilanych z własnego ujęcia lub z sieci wodociągowej, jak również uzdatnianie wody w instalacjach przemysłowych wymagających technologicznych parametrów wody.różne typy filtrów do wody

Montowane przez nas filtry do uzdatniania wody są wyłacznie wysokiej klasy i pochodzą od renomowanych, doświadczonych producentów wyłącznie z terenu UE oraz USA. Gwarancja skuteczności działania, wiarygodna i potwierdzona jakość sanitarna, oraz minimalne ryzyko wystąpienia awarii przez wiele lat eksploatacji mogą zostać zapewnione tylko przez wysokiej jakości filtry do wody.

Urządzenia w naszej ofercie posiadają automatyczne głowice sterujące firm m.in. Clack (USA), Fleck (USA) oraz Erie (Belgia) – światowych liderów w produkcji głowic. Złoża filtracyjne oparte są wyłącznie na markowych produktach (m.in. Ironit, Defeman, Birm, Pyrolox, Greensand-Plus oraz monosferyczne żywice jonowymienne Lewatit niemieckiej firmy Lanxess). Kompletne urządzenia pochodzą od renomowanych producentów z Polski (Ecoperla) oraz Austrii (BWT), natomiast szeroka gama narurowych filtrów do wody jest produkcji włoskiej (Atlas Filtri) oraz austriackiej (BWT).

Pomożemy Tobie dobrać właściwy filtr do wody.

Przyślij nam wyniki laboratoryjnych badań wody. Przeanalizujemy skład wody, dobierzemy odpowiedni filtr wody optymalny pod względem kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych, przygotujemy niezobowiązującą ofertę.

W przypadku braków badań wody zachęcamy do skorzystania z naszych usług polegających na badaniu wody w zakresie fizykochemicznych i mikrobiologicznych wskaźników wody szczegóły oferty na badania wody.

Uzdatnianie wody – filtry do wody na cały dom.

Oferta na uzdatnianie wody z własnego ujęcia lub sieci wodociągowej w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także w lokalach i budynkach usługowych zawiera ocenę wskaźników dostarczanej wody z punktu widzenia wymagań odbiorcy. W zależności od składu wody oraz jej przeznaczenia dobierany jest odpowiedni filtr do wody.

Oferta na kompleksowe uzdatnianie wody składa się z poniższych czynności:

  • analiza składu wody pod względem przekroczonych parametrów fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych (w przypadku budynków zasilanych z sieci wodociągowej będzie to głównie tylko poziom twardości wody) wraz z zapotrzebowaniem na dobową ilość wody w budynku oraz wymagań użytkownika w zakresie jakości wody, jaką mają uzyskać filtry do wody
  • dobór urządzeń, jakimi są filtry do wody w zakresie odpowiedniej skuteczności działania przy wymaganym zużyciu wody, jak również pod względem niezawodności oraz niskich kosztów eksploatacyjnych;
  • montaż urządzeń, które będą odpowiedzialne za uzdatnianie wody wraz z ich rozruchem oraz przeszkoleniem z zakresu eksploatacji;
  • serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny filtrów do uzdatniania wody;

Oferowane filtry do wody przeznaczone do jej oczyszczania zależą od składu wody doprowadzonej do budynku. W zależności od zanieczyszczeń zawartych w wodzie uzdatnianie wody może wymagać zastosowania jednego lub kombinacji kilku filtrów do wody. Do najczęściej stosowanych urządzeń przy uzdatnianiu wody należą:

1.Filtr do usuwania żelaza i manganu z wody.

Usuwanie żelaza i manganu z wody, czyli tzw. odżelazianie i odmanganianie wody najczęściej jest konieczne przy indywidualnych ujęciach w postaci własnej studni. Zwiększona zawartość żelaza i manganu w wodzie pogarsza właściwości organoleptyczne wody (smak, barwa, zapach, mętność) oraz tworzy zacieki na praniu, armaturze i wszelkich sanitariatach (zlewy, sedesy, wanny, brodziki itp.). Ponadto żelazo i mangan zawarte w wodzie tworzą osady powodujące zarastanie rur instalacji (wzrost strat ciśnienia), w których dodatkowo mogą rozwijać się mikroorganizmy. Uzdatnianie wody polegające na usuwaniu z niej żelaza i manganu następuje na odżelaziaczach i odmanganiaczach wody wykorzystujących specjalne złoża filtracyjne. Odżelaziacze wody można podzielić na regenerowane środkami chemicznymi oraz na płukane wodą lub mieszanką wodno-powietrzną. O sposobie regeneracji tego typu filtrów wody decyduje wiele czynników związanych m.in. z rodzajem budynku (np. dostęp dzieci do miejsca, gdzie zlokalizowane są filtry do wody), a także z inną infrastrukturą techniczną budynku (regeneracja chemiczna zwiększa ilość ścieków, co ma wpływ przy eksploatacji szamba, środki chemiczne zawarte w popłuczynach zaburzają pracę przydomowej oczyszczalni ścieków, natomiast część złóż katalitycznych płukanych wodą wymaga pompy głębinowej o sporej wydajności). Ponadto przy doborze technologii usuwania żelaza i manganu z wody ważna jest zawartość w wodzie innych wskaźników utrudniających proces odżelaziania i odmanganiania (m.in. związki organiczne, jon amonu, odczyn pH). W związku z powyższym poprawny dobór filtrów do usuwania żelaza i manganu z wody wymaga analizy wielu współzależnych parametrów.

filtr do wody sanitower

Dobierzemy odpowiedni filtr do usuwania żelaza i manganu z wody.

Ponieważ poprawny dobór wielkości i rodzaju filtrów do usuwania żelaza i manganu z wody wymaga uwzględnienia wielu czynników, namawiamy do przysłania nam wyników wody. Przeanalizujemy skład wody i dobierzemy filtr do usuwania żelaza i manganu z wody optymalny pod względem kosztów inwestycyjnych oraz eksploatacyjnych, przygotujemy niezobowiązującą ofertę.

2. Zmiękczacz wody

Zmiękczanie wody, czyli usuwanie twardości wody odpowiedzialnej za powstawanie tzw. kamienia kotłowego. Twarda woda negatywnie wpływa na wiele elementów technicznych instalacji i urządzeń mających z nią kontakt. Jednym z najbardziej kosztownych skutków eksploatacji twardej wody należy obrastanie kamieniem kotłowym wszystkich elementów grzewczych AGD (grzałki pralki, zmywarki, czajnika, ekspresu do kawy itp.), jak również wymienników wszystkich typów podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej. Elementy grzewcze obrastające warstwą kamienia kotłowego posiadają coraz mniejszą efektywność grzania, a nierzadko ulegają awarii w wyniku przegrzania. Ponadto twarda woda zmniejsza prześwit przewodów instalacji, zwiększa zużycie detergentów (proszki do prania, mydła, szampony, itp), powoduje trudne do usunięcia zacieki. Zmiękczanie wody, czyli uzdatnianie wody wykorzystujące filtry zmiękczające polega na przepływie wody przez specjalne złoże jonowymienne, które usuwa z wody jony odpowiedzialne za jej twardość na zasadzie wymiany jonowej. Zmiękczacz wody znajdzie zastosowanie zarówno przy eksploatacji własnego ujęcia wody domu jednorodzinnego, jak i przy zmiękczaniu wody wodociągowej o wysokim stopniu twardości dla budynków jedno i wielorodzinnych. Aby zmiękczacz wody został poprawnie dobrany, trzeba uwzględnić kilka czynników tj. zużycie wody, jej twardość, chwilowy przepływ maksymalny, oczekiwany stopień zmiękczenia wody.

zmiekczacz Toro

Zmiękczacze wody - kompleksowa oferta.

UWAGA!!! W przypadku zainteresowania tematem jakim są zmiękczacze do wody zapraszamy do innej sekcji naszej strony, gdzie szerzej opisujemy zmiękczacze wody oraz czynniki wpływające na ich wybór.

3. Odwrócona osmoza

Filtr odwróconej osmozy służy do wytwarzania wody ultraczystej podczas procesu odwróconej osmozy. Spośród obecnie dostępnych metod oczyszczania wody odwrócona osmoza jest jedną z najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych metod. Podczas oczyszczania wody tą metodą zostają usunięte wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, oraz rozpuszczone mineralne i organiczne, a także mikrobiologiczne w tym wirusy i bakterie. Wraz z rozwojem postępu technologicznego odwrócona osmoza jest obecnie dostępna do montażu nawet w pojedynczych mieszkaniach. Dodatkowo ze względu na możliwość zastosowania mineralizatorów istnieje możliwość skutecznego nasycenia wody poddanej oczyszczeniu w niezbędne dla organizmu minerały takie jak wapń, magnez, potas i fosfor. Dzięki powyższej opcji oraz ze względu na niewielkie koszty eksploatacji filtr odwróconej osmozy z mineralizacją wody stanowi najlepszą alternatywę dla wody butelkowanej.

osmoza podzlewowa

Odwrócona osmoza - kompleksowa oferta.

UWAGA!!! W przypadku zainteresowania ofertą na filtry wody jakimi jest odwrócona osmoza zapraszamy do innej sekcji naszej strony, gdzie szerzej opisujemy odwróconą osmozę oraz czynniki wpływające na jej wybór.

4. Lampa UV do dezynfekcji wody

Dezynfekcja wody przy wykorzystaniu sterylizatora wody, jakim jest lampa UV to bardzo skuteczna metoda na usuwanie z wody bakterii, pierwotniaków i wirusów. Dodatkową korzyścią tej metody jest fakt, że dezynfekcja wody przy wykorzystaniu lamp UV nie wymaga stosowania środków chemicznych, przez co nie zmienia składu wody i nie pogarsza jej smaku i zapachu.

5. Filtr mechaniczny do wody

Usuwanie nierozpuszczalnych zanieczyszczeń mechanicznych z wody (piasek, rdza, cząstki uszczelnień, itp.) następuje na filtrach mechanicznych, które znajdują zastosowanie jako filtry wstępne na początku instalacji, jako filtry ochronne do zabezpieczenia innych urządzeń lub jako filtry doczyszczające. Uzdatnianie wody wykorzystujące mechaniczne filtry do wody znajdzie zastosowanie zarówno w instalacjach zasilanych z własnego ujęcia wody (np. studnie głębinowe), jak i tych zasilanych z sieci wodociągowej. Filtry mechaniczne o zwiększonym przepływie lub do wody gorącej znajdą zastosowanie w różnego typu instalacjach przemysłowych. W ofercie posiadamy również innowacyjne filtry samopłuczące oraz z obudową i wkładami bakteriostatycznymi.

6. Filtr z węglem aktywnym

Tego typu filtr do wody usuwa substancje organiczne, jak również związki chloru, metale ciężkie oraz poprawia smak, zapach i barwę wody. Uzdatnianie wody tą metodą wykorzystuje proces adsorpcji na bardzo dużej powierzchni właściwej węgla aktywnego umieszczonego na kolumnach z węglem aktywnym;

7. Filtr do usuwania azotanów i azotynów z wody

Tego typu filtr do wody służy do usuwania azotanów i azotynów z wody, których wysokie stężenie w wodzie jest szczególnie szkodliwe dla małych dzieci. Ponadto azotany i azotyny mogą powodować powstawanie rakotwórczych i mutagennych nitrozamin w wodzie. Azotany i azotyny usuwa się w bardzo skuteczny sposób przy wykorzystaniu selektywnych złóż jonowymiennych na filtrach do usuwania azotanów;

8. Filtr wielofunkcyjny do wody

Filtry do wody tego typu służą do równoczesnego usuwania wielu zanieczyszczeń w jednym urządzeniu. Tzw. stacje wielofunkcyjne zmniejszają w wodzie zawartość wielu parametrów fizykochemicznych (np. twardość wody, jon amonu, żelazo, mangan, związki organiczne), co pozwala znacznie zmniejszyć łączne koszty inwestycyjne oraz nie wymaga takiej ilości miejsca do zabudowy, co układy wielostopniowe.

Odwiedź nas w salonie sprzedaży.

Zapraszamy do naszego salonu sprzedaży, który znajduje się pod adresem: ul. Przemysłowa 5, 10-418 Olsztyn, gdzie będziemy mogli przedstawić oferowane przez nas filtry do wody.

Informujemy ponadto, że w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym posiadamy w dobrych cenach asortyment związany z filtrami do wody tj.:

  • wkłady do filtrów narurowych (różne typy)
  • sól do zmiękczacza wody (tabletki solne, sól tabletkowana)
  • środki do regeneracji filtrów do wody
  • środki do dezynfekcji filtrów do wody
  • części zamienne

Filtry do uzdatniania wody – zasieg oferty.

Montaż lub modernizacja systemów do uzdatniania wody w ramach niniejszej oferty odbywa się głównie na terenach położonych do ok. 120 km od Olsztyna i  dotyczy następujących miejscowości i gmin: Olsztyn, Barciany, Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Bisztynek, Braniewo, Brodnica, Dąbrówno, Dobre Miasto, Dywity, Działdowo, Dźwierzuty, Elbląg, Frombork, Gietrzwałd, Giżycko, Godkowo, Górowo Iławeckie, Grodziczno, Gronowo Elbląskie, Grunwald, Iława, Iłowo-Osada, Janowiec Kościelny, Janowo, Jedwabno, Jeziorany, Jonkowo, Kętrzyn, Kisielice, Kiwity, Kolno, Korsze, Kozłowo, Kurzętnik, Lelkowo, Lidzbark, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Lubomino, Łukta, Małdyty, Markusy, Mikołajki, Milejewo, Miłakowo, Miłomłyn, Młynary, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olsztynek, Orneta, Orzysz, Ostróda, Pasłęk, Pasym, Piecki, Pieniężno, Pisz, Płoskinia, Płośnica, Purda, Reszel, Rybno, Rozogi, Ruciane-Nida, Rychliki, Ryn, Stawiguda, Sępopol, Sorkwity, Srokowo, Susz, Szczytno, Światki, Świętajno, Tolkmicko, Węgorzewo, Wielbark, Wilczęta, Zalewo.

W przypadku większych instalacji lub instalacji przemysłowych istnieje możliwość montażu poza wyżej wymienionym obszarem.

Filtry do wody – terminy realizacji.

Termin realizacji montażu wybranego układu uzdatniania wody uzależniony jest od wielkości systemu przewidzianego do zabudowy oraz koniecznego stopnia uzdatnienia wody. Dla układów małych przeznaczonych do usuwania podstawowych parametrów (np. twardość, żelazo) montaż urządzenia następuje w ciągu paru dni i przy braku konieczności przerobienia instalacji wodno-kanalizacyjnej trwa nie dłużej niż jeden dzień. Przy systemach bardziej rozbudowanych lub wymagających montażu urządzenia dostosowanego do konkretnych parametrów wody terminy realizacji ustalane są indywidualnie.

Uzdatnianie wody – koszty dojazdu związane z montażem.

W przypadku lokalizacji położonych w odległości do ok. 50 km od Olsztyna koszt dojazdu wliczony jest w cenę usługi. Dotyczy to terenów następujących miast i gmin: Olsztyn, Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, Dźwierzuty, Gietrzwałd, Grunwald, Jedwabno, Jeziorany, Jonkowo, Lidzbark Warmiński, Lubomino, Łukta, Morąg, Miłakowo, Olsztynek, Ostróda, Pasym, Purda, Stawiguda, Szczytno, Światki,

Dla lokalizacji położonych na terenach miast i gmin w odległości większej niż 50 km od Olsztyna (m.in. wymienionych poniżej), koszt dojazdu wynosi 1 zł/km brutto.

Barciany,  Bartoszyce, Bisztynek, Braniewo, Brodnica, Dąbrówno, Działdowo, Elbląg, Frombork, Giżycko, Godkowo, Górowo Iławeckie, Grodziczno, Gronowo Elbląskie, Iława, Iłowo-Osada, Janowiec Kościelny, Janowo, Kętrzyn, Kisielice, Kiwity, Kolno, Korsze, Kozłowo, Kurzętnik, Lelkowo, Lidzbark, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Małdyty, Markusy, Mikołajki, Milejewo, Miłomłyn, Młynary, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Orneta, Orzysz, Pasłęk, Piecki, Pieniężno, Pisz, Płoskinia, Płośnica, Reszel, Rybno, Rozogi, Ruciane-Nida, Rychliki, Ryn, Sępopol, Sorkwity, Srokowo, Susz, Świętajno, Tolkmicko, Węgorzewo, Wielbark, Wilczęta, Zalewo.